הפגישות יתקיימו בתיאום טלפוני מראש
09-8946771 או בפניה דרך האתר

טיפול בטיקים

טיפול בטיקים בילדים

טיפול בטיקים בילדים

טיקים הם תנועות בלתי רצוניות כדוגמת מצמוצי העיניים, העוויות של הפנים והתנשמות, השמעת קולות או תנועות חוזרות של הגפיים. הטיקים מלווים לעיתים בתבניות התנהגות כפיתית (OCD ) וכאשר הילד מתיצג עם שילוב כזה, האבחנה היא תסמונת Torrette.

כאשר מופנה הילד לבדיקה נוירולוגית עקב תנועות חוזרות החשודות לטיקים, מברר פרופ' שחר באופן מפורט על ההתיצגות שלהן והאם הן שכיחות יותר במצבי התרגשות, רעב או עייפות. פרופ' שחר מברר האם התנועות המתוארות מציפות את הנבדק והאם הן מהוות מטרד חברתי עבורו (חבריו לועגים לו או מחקים אותו). הוא מברר גם האם לילד תבניות התנהגות כפייתיות והאם הן משבשות את מהלך חייו. הבדיקה הנוירולוגית המפורטת מכוונת לאיתור ממצאים נוירולוגים המאובחנים לעתים אצל ילדים עם טיקים. 

לאחר מכן מציג פרופ' שחר תוכנית טיפולית להורים ולילד הכוללת תמיכה רגשית, שימוש בטכניקות כגון Biofeedback או רפלקסולוגיה. פרופ' שחר ממליץ על טיפול תרופתי כאשר הטיקים מציפים אותו והם מהווים מטרד חברתי במטרה להפחית את הטיקים עד להיעלמם ובמטרה לשפר תבניות התנהגות כפייתיות.

פרופ' שחר מוכר ע"י א.ס.ט.י. – הארגון הארצי של תסמונת Torrette (שילוב של טיקים והתנהגויות כפיתיות) כמומחה לאבחון וטיפול של ילדים עם לקויות נוירולוגיות אלה.

פרופ' אלי שחר מקבל מטופלים בשתי מרפאות:

  • הסביון 30, פרדסיה
  • מרפאת המומחים, חיפה
 פגישות יתקיימו אך ורק בתיאום מראש.
 
  • טלפון : 09-8946771
  • מייל: profelishahar@gmail.com

להזמנת תור, מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

להזמנת תור, מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

התקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן