הפגישות יתקיימו בתיאום טלפוני מראש
09-8946771 או בפניה דרך האתר

אפילפסיה אצל ילדים

פרכוסים ואפילפסיה אצל ילדים ותינוקות (Epilepsy)

אפילפסיה אצל ילדים

מה זה אפילפסיה

התקף אפילפטי (בעברית: כפיון) מתפתח כאשר במוח מתרחשת "סערה חשמלית פתאומית" וכתוצאה מכך מגוון תופעות בלתי תקינות אשר המשותף להן הוא איבוד הכרה ותנועות בלתי רצוניות. משך איבוד ההכרה הוא משניות עד דקות ארוכות במקרים מורכבים. לאחר הפרכוס תתכן תקופה של בלבול, חוסר תפקוד ועייפות ככל שהפרכוס ממושך יותר.

ניתן למיין בין פרכוסים כלליים לפרכוסים מוקדיים: כאש במוח מתרחשת התפרצות חשמלית אפילפטית כללית הילד יפתח פרכוס כללי הכולל קפיצות של ארבעת הגפיים ואיבוד הכרה. כאשר ההתפרצות החשמלית המוח מוקדית, הילד יפתי קפיצות בצד אחד של הגוף ואיבוד הכרה.

פרופ' שחר הוא מהמובילים בארץ בתחום האבחון והטיפול של הפרעות אפילפטיות (כפיון) בילדים ובתינוקות: הוא בעל נסיון של 30 שנים בתחום זה הכולל גם ניסיון רב בפענוח בדיקות EEG (גלי מוח) של ילדים אלה. האבחון כולל איסוף מידע מוכוון מההורים והילד עצמו על התסמינים החשודים כאפילפטיים ולאחר מכן מתבצעת בדיקה נוירולוגית מפורטת והילד יופנה לבדיקת EEG במטרה של איתור ומיקום ההתפרצות החשמלית הבלתי תקינה במוח. במידת הנדרש, יופנה הילד גם לבדיקת MRI – בדיקת הדמיה – של המוח. לאחר האבחון תוצג להורים תוכנית טיפול תרופתית המותאמת לסוג האפילפסיה (כפיון) אשר אובחנה. הילד יוזמן לבדיקת מעקב נוירולוגית לאחר שבצע בדקית EEG חוזרת ובדיקות דם בהתאמה לסוג הטיפול שהחל בו.

פרופ' אלי שחר מקבל מטופלים בשתי מרפאות:

  • הסביון 30, פרדסיה
  • מרפאת המומחים, חיפה
 פגישות יתקיימו אך ורק בתיאום מראש.
 
  • טלפון : 09-8946771
  • מייל: profelishahar@gmail.com

להזמנת תור, מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

להזמנת תור, מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

התקשר עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן